אודות

מאחורי הקלעים

 

מרשה קייטס, PhD,  היא פרופסור במחלקה לפסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית, ירושלים. מחקריה מתמדקים בקשר בין האם לתינוק והתנהגות אמהית. כרגע היא חוקרת ראשית במחקרים שמטרתם להבין את ההשפעות של אמהות הסובלות מחרדה על התפתחות ילדיהם. היא גם שותפה במחקר הבודק העברה בין-דורית של טראומה כתוצאה של חשיפה לטרור. מרשה ייסדה את אם לאם בשנת 2000 והוא מבוסס על מודל דומה מהמרכז לשירותי משפחה וילדים בבוסטון, ארצות הברית.  

 

נעמי טסלר, עובדת סוציאלית ויועצת הנקה. נעמי הצטרפה לאם לאם בשנת 2003 בתור מתנדבת והחלה לעבוד כרכזת בפרויקט ב-2008. נעמי ייסדה את קבוצת המשחק של אם לאם שמהווה מקום מפגש שבועי עבור אמהות ותינוקות.

 

מרים שריקי, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית ורכזת  באם לאם. מרים חקרה את ההבדלים בין התנהגות אמהית ואבהית במהלך התקופה שלאחר הלידה והעריכה תוכניות התערבות חדשות עבור ילדים עם בעיות וויסות. במקביל לעבודתה כמתאמת באם לאם, מרים עובדת עם משפחות בהן יש ילדים המגלים סימנים מוקדמים או הנמצאים בסיכון לפתולוגיה, כולל אוטיזם.      יהודית לוי, בעלת תואר שני בהתפתחות הילד בגיל הרך  מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

יהודית החלה את דרכה בתכנית כמתנדבת ומשנת 2013 הפכה לרכזת באם לאם.

יהודית אף התמקדה באם לאם בתזה המחקרית שלה בתמורה לנקודות זכות אקדמאיות.

תודות

 

תודה רבה!המתנדבות הנהדרות שלנו הן המנוע מאחורי הפרויקט. שנה אחרי שנה הן מתנדבות אצלנו עם אמהות שזקוקות להן וזאת למרות שיש להן משפחות, קריירה ולו"ז עמוס. בזכותן הפרויקט כבר קיים 16 שנה.​

אנחנו מוקירות תודה לקרן האריס, שיקגו, ארצות הברית; קרן אליה ופאני קארס, בוסטון, מסצ'וסטס, ארצות הברית; קרן CLK, בוסטון, מסצ'וסטס, ארצות הברית. קרנות אלה תמכו בנו מהיום הראשון.

אנו מעריכות ומודות לעיריית ירושלים ולמשרד הבריאות. העירייה מעמידה לרשותנו את

​מרכז ההדרכה בשכונת קטמונים, המרכז מהווה בית חם להרבה מן הפעילויות שלנו. משרד הבריאות מסייע לסניפים נוספים של אם לאם ותומך בהדרכה של הרכזות.

הרבה תודות מגיעות לפרופ' צ'ארלס גרינבאום (המחלקה לפסיכולוגיה האוניברסיטה העברית), ולחברי הוועד האחרים בקרן האריס ירושלים. חברי הוועד מודים לאנשי מקצוע ברחבי העיר על עזרתם ותמיכתם האינסופית.

 

תודה מיוחדת לקרן האריס על תרומתה הגדולה לפרוייקט המאפשרת לנו לתת ולסייע לנשים ותינוקותיהן.

 

מאמרים

 

פרופ' מרשה קייטס, המייסדת של אם לאם בירושלים, פעילה גם בקרב פוליטיקאים ואנשים ממשרד הבריאות כדי לקדם את המודעות של דיכאון לאחר לידה בקרב אחיות טיפת חלב ורופאי ילדים. על פעילות זו ניתן לקרא בעיתון טיים-אאוט בעברית ובעיתון הארץ באנגלית.​

כמו כן ניתן לקרוא עוד במאמרים שפורסמו אודות אם לאם בשנים האחרונות-

Prof. Marsha Kaitz, Director

פרופ' מרשה קייטס, מנהלת 

Miriam Chriki, Coordinator

מרים שריקי, רכזת

Naomi Tessler, Coordinator

נעמי טסלר, רכזת 

Judith Levy, Coordinator

יהודית לוי, רכזת  

Please reload

  • Facebook Black Round

אם לאם - טלפון: : 02-5881107